Blogi

Kust sinep tegelikult pärit on?

Sinep on üks kõige laialdasemalt kasvatatav taim ja seda kasutatakase üle maailma väga paljudes kultuurides.

Usutakse, et sinep pärineb tegelikult iidsest Egiptusest. Näiteks kreeklased kasutasid seda nii meditsiinis kui vürtsina toidu valmistamisel. Ka roomlased hakkasid kreeklaste eeskujul kasutama sinepit nii toidus kui meditsiinis- sellega raviti pea kõike alates hüsteeriast kuni ussihammustusteni välja!

Prantsuse mungad segasid sinepi seemned viinamarjavirdega (inglise keeles “must”) ehk noore, kääritatud veiniviinamarjade mahlaga. Sealt pärineb usutavasti ka sõna sinep (inglise keeles “mustard”). Ladina keeles “mustum ardens”, mis siis otse tõlgituna tähendab põletavat veini.

19 sajandi alguses hakkasid esimestena sinepipulbit tootma aga hoopis britid. Kollast sinpit, mida me tänapäeval kõige rohkem teame, tutvustati New Yorkis aastal 1904 kui seda pakuti ameerika hot dog´iga, et tõsta selle populaarsust.

Sinep on üks vanemaid ja enim kasutatavid maitsekastmeid, mida kasutatakse muuhulgas ka liha ja kala marineerimisel enne nende kuumtöötlemist. Sinepit kasutatakse tuhandetes erinevates toodetes. Samuti on nüüdseks olemas sinepit väga mitmete erinevate maitsetega.

Meie veebipoest ning hästi varustatud edasimüüjatelt leiad nii klassikalise kange sinepi kui ka väga erilise maitsega sinepi – musta küüslauguga!

PS! Kas sa teadsid, et Ameerikas tähistatake ka Sinepi päeva, milleks on 3. August 😊